18. Miklavžev sejem

V petek, 29. novembra 2019, sta naša šola in vrtec izvedla tradicionalni, letos že 18. Miklavžev sejem. Na dobrodelnem sejmu, katerega vodji sta bili učiteljici Polona Pečnik in Tina Lončarič, so ponudili najrazličnejše izdelke, ki so jih naredili naši učenci z učitelji ter vzgojiteljice vrtca, med drugim tudi adventne venčke, hiške, posode in vaze iz dasmase, Miklavževe svečnike in lučke, najrazličnejše voščilnice, dišeče obeske, kopalno sol, stenske dekoracije, okraske za novoletne jelke, vrečke s sivko, kremo za roke, novoletne angelčke, izdelke iz lesa in stekla, dišeče sveče, otroške vzglavnike, snežene krogle, obešalnike za ključe, ročne lutke, slastne tortice na palčkah, Miklavževe medenjake, namizne dekoracije. Z nakupom izdelkov se je prispevalo v šolski sklad »Z roko v roki«. Poleg izdelkov je bilo za obiskovalce na voljo tudi pecivo, ki so ga spekle učiteljice. Zelo uspešno pa sta bila izvedena tudi praznični srečelov ter posebna in izjemna športna loterija, ki je navdušila in razveselila navzoče. Poleg kulturnega programa, v katerem so sodelovali naši učenci deklamatorji, plesalke in člani otroškega ter mladinskega pevskega zbora, zanimive igre Snežak, je vse otroke razveselil tudi prihod sv. Miklavža. (Foto)

Miklavžev sejem je hkrati pomenil prijeten vstop v čarobni decembrski čas, poln veselja, pričakovanj in prazničnih radosti.

(Visited 297 times, 1 visits today)

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost